Kiirlaenud

Kiirlaenud on tagatiseta tarbimislaenud, mis on mõeldud väikesemahuliste ja ootamatute kulutuste katteks. Kiirlaenud jäävad vahemikku €30 – €5 000, perioodiga 15 päeva kuni 3 aastat.

MIS ON KIIRLAENUD?

Kiirlaenud on tagatiseta tarbimislaenud summas €50 – €4000, perioodiga 15 päeva kuni 3 aastat. Kasutusalaks ootamatud kulutused, väikesemahulised investeeringud (autoremont, koduremont) kui ka tarbimisharjumused (sooduspakkumised, hammaste parandamine jne).

KUIDAS SAADA KIRLAENU?

Kiirlaenu saamiseks tuleb täita laenutaotlus ja oodata vastust, mille saab koheselt või mõne tunni jooksul. Laenutaotluse saab täita internetis ja allkirjastada ID-kaardiga või mobiil-IDga kui ka kiirlaenu pakkuja kontoris.

KUI VANALT SAAB KIIRLAENU?

Kiirlaenu saab alates 18-aastaselt, aga mõningate kiirlaenu pakkujate vanusenõue on kuni 22 eluaastat.

KUST SAADA KIIRLAENU 18-AASTASELT?

Kiirlaenu 18-aastaselt saab taotelda järgnevate pakkujate juures: Credit24, Creditstar või Bondora.

KAS KIIRLAENU SAAB ILMA PALGATÕENDITA?

Otseselt palgatõendit ei nõuta, aga nõutakse reeglina viimase kuue kuu kontoväljavõtet, hindamaks kliendi krediidivõimekust.

KAS KIIRLAENU SAAB KA ILMA SISSETULEKUTA?

Reeglina mitte. Aga sissetulekuks ei loeta ainult palka, vaid selleks sobib ka mõni muu stabiilne sissetulek, nagu näiteks igakuised toetused, pension jne.

KAS KIIRLAENU SAAB KA MAKSEHÄIREGA?

Kahjuks ei. Reeglina maksehäirega ei anta kiirlaenu, aga kui soovite, võite proovida õnne Credit24 ja Creditar krediididekontole ja laenukontode näol, , sest ka maksehäired on erineva iseloomuga.

KAS KIIRLAENU SAAB KA SULARAHAS?

Jah saab. Sularahas kiirlaenu väljastatakse postkontorites või Coop kauplustes. Kiirlaenu sularahas pakub näiteks Coop. Sel juhul saate laenu kätte postkontorist või Coop kauplustest, kiirlaenu pakkuja kontorist või nende partnerite juurest. Sellest, kust ja kuidas raha kätte saab, teavitab Teid kiirlaenu pakkuja.

KUIDAS TOIMUB ISIKU TUVASTAMINE?

Esimesel kiirlaenu väljastamisel tuleb isik tuvastada. Seda saab teha postkontoris, kiirlaenu pakkuja kontoris või nende ametlike partnerite juures. Tuvastamise võimalustest annab Teile teada kiirlaenu pakkuja. Tuvastamine toimub ainult esimesel korral, järgnevatel kordadel tuvastamist teha ei ole vaja.

KUI KIIRELT JÕUAB KIIRLAEN PANGAKONTOLE?

Esimesel taotlemisel võtab raha pangakontole rohkem aega, kuna tuleb isik tuvastada. Pärast tuvastamist laekub laen kontole reeglina samal või järgneval tööpäeval. Järgnevatel taotlemistel laekub kiirlaen pangakontole koheselt või mõne tunniga, olenevalt Teie pangast.

KUIDAS LEIDA PARIM KIIRLAEN?

Soodsa ja parima kiirlaenu saamiseks tuleb võrrelda kiirlaenu pakkujate tüüpnäiteks väljatoodud krediidi kulukuse määra. Krediidi kulukuse määr (KKM) on objektiivne viis hindamaks kiirlaenu kallidust – mida madalam KKM, seda odavam ja parem laen.

KAS MEIE PAKUTAVAD KIIRLAENUD ON SOODSAD ?

Jah. Meie pakutavad kiirlaenud on soodsad. Me oleme krediidi kulukuse määra (KKM) võrdluse teinud Teie eest ning reastanud madalama KKM-GA kiirlaenud Eestis.

KAS KIIRLAENU ON MÕTTEKAS ASENDADA TEISE KIIRLAENUGA?

Ei ja veelkord ei! Kiirlaenu ei ole mõttekas asendada teise kiirlaenuga, sest muudab kuumakseid veelgi suuremaks. See on levinuim viga, mida tehakse. Kui soovid väiksemaid kuumakseid, siis ainukeseks võimaluseks on laenude refinantseerimine.

MIDA TEHA, KUI OLEN VÕTNUD LIIGA KALLI KIIRLAENU?

Kui olete võtnud liiga kalli kiirlaenu või kiirlaenud ning kuumaksed käivad ülejõu, siis tuleks mõelda kiirlaenu refinantseerimise peale. Kiirlaenu refinantseerimine muudab kiirlaenu kuumakset odavamaks, teie maksevõime paraneb ja seetõttu ei teki lisakulusid viiviste, intresside ja leppetrahvide peale.

KAS KIIRLAENU SAAB TAOTLEDA KA SMS-I TEEL?

Õige vastus on ei, sest SMS on nii iganenud teema ja need on asendunud telefonirakenduste abil ning sel juhul raha laekub koheselt. Rakenduste teenust laenamisel pakuvad Credit24, Creditstar ja Bigbank (krediididkontod, laenukontod ja virtuaalne krediitkaart).

KUIDAS VÕRRELDA KIIRLAENE?

Kiirlaenude võrdlemiseks kasutamisel on heaks abimehekes meie laenukalkulaator. Laenukalkulaatorisse sisesta kiirlaenu summa, periood, intress, lepingu – ja kontohaldustasud ning saad täpsed kuumaksed, laenu kogu kulu ja muud tasud.

Kiirlaenud Eestis

Soovid suuremat laenu? Siis tutvu meie väikelaenupakkujatega.

PAKKUJA SUMMA POPULAARSUS VANUS TAOTLEMINE
Credit24 €50 - €4000 alates 18
CreditStar €50 - €5000 alates 18
Ekspressraha €300 - €900 alates 21
Ühisraha €500 - €5000 alates 18
Ferratum €100 - €3000 alates 19
Boonuslaen €30 - €3000 alates 19


TÄHELEPANU! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Iga laen on finantskohustus ja vajab hoolikat järelemõtlemist. Enne otsuse tegemist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri laenupakkuja spetsialistiga.