AUTOLAENUD: laen auto tagatisel kuni 90% auto väärtusest või autolaen internetist auto ostmiseks summas kuni €10 000. Vastus 30 minutiga.

Autolaenud

Järgnevalt leiad autolaenud ehk laenud auto ostmiseks kui ka laenud auto tagatisel ehk laenud, mida antakse auto tagatisel.

Laenud auto ostmiseks või laenud auto tagatisel ei nõua kasko olemasolu. Vastuse saab taotlusele koheselt. Tutvu meie autolaenude pakkumistega alloleva nupu kaudu.

MIS ON AUTOLAENUD?

Autolaenud on väikelaenud, mida võetakse auto ostmiseks. Siinkohal ei tasuks end eksitada autokiirlaenul või autopandil, mis on laen auto tagatisel, aga mitte laen auto ostmiseks. Seega autolaen ja autokiirlaen on täiesti erinevad asjad, aga samas mõlemal on oma otstarve.

Autokiirlaenust ja autolaenust kirjutame täpsemalt järgnevates peatükkides ning toome välja parimad autolaenud kui laenud auto tagatisel ning nende parimad ja soodsamad pakkujad Eestis.


VÕRDLEV KOKKUVÕTE

AUTOLAENUD:

 • väikelaen auto ostmiseks
 • auto kuulub kliendile
 • ei ole vajalik KASKO
 • sobib iga auto ostmiseks
 • võib autot igal ajal müüa
VAATA AUTOLAENU PAKKUMISI

AUTOKIIRLAENUD

 • laen auto tagatisel
 • auto kuulub laenuandjale
 • võib nõuda KASKO’t
 • kuni 90% auto väärtusest
 • ei tohi autot laenuperioodil müüa
VAATA AUTOKIIRLAENU PAKKUMISI

KAS AUTOLAEN ON SAMA, MIS AUTOLIISING?

Ei. Autolaen erineb täielikult autoliisingust. Autolaen on väikelaen, mida kasutatakse auto ostmiseks. Ka autoliising on sisuliselt ju laen, millega ostetakse auto, aga suurimaks erinevuseks on, et liisimisel nõutakse kaskokindlustust ning liisida ei saa igat autot.

Autolaenu puhul võid osta ükskõik millise auto – kas salongist, platsilt, sõbralt või kasvõi tuua Saksamaalt. See on Sinu enda otsustada – teed seda, mida paremaks peaks. Teiseks suureks erinevuseks on kaskokindlustus. Autolaenuga ostetud autole ei ole kohustuslik kaskokindlustus.

Seega võib väita, et autolaen on kohati soodsaim, kui autoliising, sest liisingu puhul lisanduvad kaskokindlustuse maksed, mis kaudselt tõstavad ka liisingu tagasimakse summat.

Kolmandaks erinevuseks on, et autolaenuga ostetud auto kuulub kliendile, mitte pangale või liisingfirmale. Samuti autolaenuga ostetud auto võib klient igal ajal maha müüa ilma panka teavitamata, sest autot ei kasutata tagatiseks.


AUTOLAENU JA AUTOKIIRLAENU ERINEVUSED

Autokiirlen on olemuselt laen auto tagatisel. Sel juhul saadakse autokiirlaenu ettevõttelt laenu, mille tagatiseks on pandud auto. Reeglina laenu pakutakse kuni 90% auto väärtustest – võib ka vähem laenu võtta, aga 90% on maksimum, mis saadakse. Parimaks autokiirlaenu pakkujaks Eestis on Mogo, mille kohta saad rohkem lugeda siit.

Ka autokiirlaenu puhul jääb auto kasutaja kätte, mis siis, et osad ettevõtted kutsuvad seda autopandiks, aga autot ei võeta ära. Küll, aga auto registreeritakse autokiirlaenu andva ettevõtte nimele niikauaks kuniks laen on tagastatud.

Auto kiirlaenu puhul on nõutud teatud tingimustel ka KASKO kindlustuspoliis. Reeglina, kui laen auto tagatisel on suurem kui 5000 eurot, siis nõutakse kaskokindlustuse sõlmimist. Lisaks tagatiseks ei pea olema alati auto, vaid selleks võib olla ükskõik milline sõiduk (ATV, traktor, paat jne)

Auto jääb küll kasutaja omandusse, aga kui laenajal peaksid tekkima makseraskused ja laenumaksed ei laeku kokkumääratud ajaks, siis tekib laenuandjal õigus laenu katteks auto maha müüa.


AUTOKIIRLAENU PLUSSID

Kuna autokiirlaen on olemuselt tagatisega väikelaen ehk antud juhul on laenu tagatiseks auto, siis seetõttu on autolaenul ka väiksemad intressimäärad, sest tagatis aitab laenuandjal riske maandada .


SOODSAD AUTOLAENUD

BIGBANK AUTOLAENUD: autolaen €500 kuni €15 000 perioodiga 12 kuud kuni 72 kuud.

 • €500 – €15 000
 • 12 – 72 kuud
 • KASKO: ei ole vaja
TF BANK autolaen - €1000 kuni €10000

 • €1000 – €10 000
 • 12 – 84 kuud
 • KASKO: ei ole vaja

BIGBANK AUTOLAEN – MILLEKS EELISTADA?

Pangad ei pruugi alati anda autolaenu vanema auto ostmiseks ning samuti klient ei soovi alati laenuga kaasa kaskokindlustust. Bigbank pakub autolaenu mistahes vanuses auto ostmiseks ja seda ilma kaskokindlustuseta.


BIGBANK AUTOLAEN OMADUSED & TINGIMUSED

Kliendil on võimalik taodelda 15 000 eurot laenu kuni kuueks aastaks intressiga alates 8.9% aastas. Autole ei ole vajalik sõlmida kaskokindlustus, auto kuulub kliendile, mitte liisingfirmale ning autolaenuga on võimalik osta mistahes vanuses auto.

Alates 7000-eurosest laenusummast võib vajalik olla käekandaja olemasolu. Kuni 10 000-eurose laenu puhul on tagastamise tähtajaks 1 kuni 5 aastat, suurema laenu puhul kuni 7 aastat. Laenu on võimalik varem tagastada, kas korraga või suurtemate kuumaksetega.


BIGBANK AUTOLAENU TAOTLEMINE

Bigbank autolaenu taotlemiseks peab olema vähemalt 22 eluaastat vana, netopalk vähemalt 300 eurot, puhas krediidiajalugu ning hea maksevõime.

Taotluse saab esitada internetis. Selleks täida Bigbank veebilehel laenutaotluse ankeet, esita isikut tõendavad dokumendi koopia ning oma pangakonto väljavõte. Vastuse saate mõne minuti jooksul.


Positiivse vastuse korral tuleb leping allkirjastada. Seda saab teha mugavalt internetis kui ka Bigbank esindusest. Internetis allkirjastamisel lisandub autolaenu lepingutasu 3% laenusummast, aga mitte vähem kui €90, esinduses allkirjastades 3.5% summast, aga mitte vähem kui 90 eurot.

Lepingutasu peetakse kinni väljamakstavast laenusummast ehk klient koheselt tasusid ise maksma ei pea, vaid selle arvelt saab natukene väiksema laenu. Pärast allkirjastamist väljastatakse laen, üldjuhul kolme pangapäeva jooksul.


SIHTLAEN AUTOLAEN

Sihtlaen pakub autolaenu summas €300 kuni €7500 perioodiks 6 kuud kuni 5 aastat. Intressid on alates 14.9%, aga mitte kunagi suurem kui 24.9%

Sihtlaenu autolaen on väga paindlik. Sa ei pea tegema sissemakset ning ka kaskokindlustus ei ole kohustuslik. Sa võid osta auto salongist, platsist või tuua Saksamaalt. See on sinu vabadus valida, millise auto osta – tee täpselt nii, kuidas just Sulle enda kõige paremini sobib.

Lisaks autot võid müüa absoluutselt igal ajal ilma panka teavitamata!

SIHTLAEN AUTOLAENU TAOTLEMINE

Autolaenu taotlemiseks KLÕPSA SIIN, vali sobiv laenusumma ning periood. Pärast seda täida lühike taotlusvorm. Vastuse saad koheselt ning koheselt võid asuda ka lepingut allkirjastama.


AUTO KIIRLAEN EHK LAEN AUTO TAGATISEL

MOGO LAEN AUTO TAGATISEL: autolaenud kuni 90% auto väärtusest, pakkumine tehakse 30 minutiga, makseperioodiks kuni 72 kuud.


MOGO LAEN AUTO TAGATISEL

Mogo on Eestis suurim auto kiirlaenu ettevõte, mis pakub laenu auto tagatisel. Laenu pakutakse kuni kolmeks aastaks ja 90% auto väärtusest. Pakkumine tehakse 30 minutiga ning pärast laenu väljastamist jääb auto Sinu kätte. Lisaks pakutakse tavapärast autolaenu.


KUIDAS MOGO TOIMIB?


MOGO AUTOLAENU PÕHITINGIMUSED

 • laen auto tagatisel
 • laenu suurus kuni 90% sõiduki turuväärtusest
 • ei oma tähtsust mark ega vanus
 • laen €500 kuni €10 000
 • laenuperiood kuni 72 kuud
 • sõiduk jääb kliendi kätte
 • vastus taotlusele 1 tunni jooksul
 • leping ja raha samal päeval
 • võimalik taodelda ka laenu auto ostuks

MOGO LAENU ANDMISE PROTSEDUURID

 • klient esitab taotluse SIIN
 • mogo hindab sõidkuki turuväärtust
 • peale seda tehakse pakkumine (30 minutit)
 • lepingu sõlmimine elektrooniliselt (ID-kaart) või esindustest
 • laen väljastatakse

PS! Mogo autokiirlaenu ja autolaenu saavad taodelda kõik vähemalt 18-aastased Eesti Vabariigi kodanikud.


MOGO KÜSIMUSED JA VASTUSED (KKK)

K: KUI KIIRELT JÕUAB RAHA KONTOLE PÄRAST LEPINGU SÕLMIMIST?
V: Raha jõuab kliendi kontole ühe tööpäeva jooksul.

K: KUI KIIRELT VAADATAKSE LÄBI LAENUTAOTLUS?
Mogo laen auto tagatisel taotlus kui laen auto ostmiseks vaadatakse üle 30 minuti jooksul.

K: KUI SUURT SUMMAT ON VÕIMALIK TAODELDA?
V: Mogo annab kuni 90% ulatuses laenu Sinu auto turuväärtusest. Näiteks, kui Mogo hindab auto väärtuseks 1500 eurot, siis maksimaalne laenusumma, mida mogo saab pakkuda on €1350.

K: KUI PIKA AJA PEALE ON LAEN VÕIMALIK VÕTTA?
Kuni 72 kuud.

K: MOGO AUTOLAENU VANUSEPIIRANG?
Alates 18-aastased saavad taodelda Mogost laenu.

K: MOGO & KASKOKINDLUSTUS?
Alates 5000-eurose laenu puhul peab sõidukil olema kehtiv KASKO kindlustuspoliis.


MOGO AUTOLAEN VÕI MOGO AUTOLIISING

Mogo pakub auto ostmiseks kuni €10 000 laenu kolmeks aastaks. Mogo autolaenu ei pea kasutama ainult auto ostuks, vaid seda võib kasutada mistahes sõiduki ostmiseks, nagu näiteks paat, mootorratas, traktor vms. Piiratud ei ole vanus ega mark.


KUI KAUA LÄHEB TAOTLUSTE LÄBI VAATAMISEKS?

Sinu taotlus vaadatakse läbi 30 minuti jooksul. Kui vastus on positiivne, tuleb sõlmida ja allkirjastada leping. Kui on nõutud KASKO kindlustus, siis tuleb ka see vormistada. Pärast vajalike dokumentide esitamist ja lepingute allkirjastamist väljastatakse kliendile laen.


AUTOLAENUD

Autolaenud auto ostmiseks või laenud auto tagatisel. Vastus koheselt, raha kontol esimesel võimalusel.

PAKKUJA SUMMA AUTOLAEN TAOTLEMINE
TF Bank autolaen €1000 - €15 000 autolaen
Bigbank autolaen €500 - €25 000 autolaen
Mogo autolaen €500 - €10 000 laen auto tagatisel

TÄHELEPANU! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Iga laen on finantskohustus ja vajab hoolikat järelemõtlemist. Enne otsuse tegemist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri laenupakkuja spetsialistiga.