Laenude refinantseerimine on olemasoleva kalli laenu vahetamine odavama laenu vastu. Reeglina väikelaenu ja nii klient säästab raha.

LAENUDE REFINANTSEERIMINE

Laenude refinantseerimine või laenu refinantseerimine on olemasoleva, reeglina kulukama või kallima kuumaksega laenu või laenude asendamine teise laenuga.

Suurimaks plussiks on kuumakse mitmekordne vähenemine võrreldes praeguse laenu või laenudega, tagamaks paremat maksevõimet ja vältimaks laenukohustuste täitmata jätmisest või viivitamisest tulenevaid viiviseid, intresse ja leppetrahve.

Täpsemalt laenude refinantseerimisest, milliseid laene refinantseerida, kuidas, miks jne. kirjutame allpool. Lisaks leiab artikli lõpust küsimuse «MIS ON PARIM PAKKUJA LAENUDE REFINANTSEERIMISEKS?» alt parimad pakkumised refinantseerimiseks.

Refinantseeri Soodsalt

Bigbank on hetkel kõige soodsam viis refinantseerida kalleid laene, sest pakutakse laenu krediidi kulukuse määraga 18.09%, mis on hetkel Eesti soodsaimaid.

Lisaks loositakse sel suvel kõigi osalejate vahel välja 5 000 € kodu uuendamiseks! Osalemine on tasuta. Tutvu pakkumisega all nupu kaudu.

VAATA KA LAENU REFINANTSEERIMISE NÄIDET

LAENUDE REFINANTSEERIMINE – NÄIDE

Inimene laenas end lõhki, võttes neli 1000-eurost laenu intressiga 30% aastas, perioodiga 1 aasta. Meie laenukalkulaator sellise laenu puhul näitab kuumakseks €97.49 ja kogu laenu tagastamisele kuluvaks summaks €1169.85. Kuna reeglina lisanduvad ka lepingu – ja haldustasud, siis ühe laenu kogukulu aastas on €1200. Kuna inimene võttis 4 laenu, siis ühes kuus tuleb maksta ca. €100 x 4 ehk €400 ning aasta jooksul €1200 x 4 = €4800.

Kuna kuumakse on liiga suur, siis see võib käia inimesele ülejõu või on muutunud inimese maksevõime. Sel juhul tekivad viivised, trahvid ja lisaintressid, mis tõstavad kulu veelgi. Inimene soovib mõistlikumat kuumakset, mis ei ole liiga suur. Sel juhul on väga mõttekas laen refinantseerida.

Ülaltoodud Bigbank näitel, kus intressid algavad 9.9% aastas (keskmine 15.9%) ja €0 lepingutasuga, võttes €5000 perioodiga 5-eks aastaks intressiga 15.9%, maksame ühes kuus 121.32 eurot. See summa ei ole ülejõu käiv ning laenatud 5000-euroga maksame tagasi oma eelnevad laenud, mis tegid ühes kuus 400 eurot kuumakseid. Küll tuleb nüüd 5 aasta puhul tagasi maksta €7279.49 (€2279 intresse), mis on küll kallim, aga inimesele jääb kindel maksevõime, ta ei pea maksma enamus palka laenudeks ja ei teki viiviseid ega intresse.

Seega muudame kalli, 400-eurose kuumakse, pea 4 korda odavamaks, 123-euroseks kuumakseks. Kui olemasolevate laenude kogusumma on väiksem kui 5000, siis on kuumakse veelgi odavam. Näiteks: 2000-eurose laenu puhul oleks kuumakse kõigest €48.53.

KOKKUVÕTE: kui kuumakse käib ülejõu olemasoleva laenuga, siis on alati mõttekas laen refinantseerida. See ei tee kogukulu odavamaks, aga nii ei pea maksma ebamõistlike kuumakseid. Laenu refinantseerimise valimisel leia kõige madalama krediidi kulukuse määraga laen. Need leiad selle lehe vasakult tulbast (arvutiversioonis) või alljärgnevast peatükist.


MIDA TÄHENDAB LAENUDE REFINANTSEERIMINE?

Laenude refinantseerimine tähendab ühe või mitme laenu asendamine odavama laenuga vähendamaks oluliselt kuumakse suurust, saamaks odavama intressiga laen, maandada potensiaalseid intressiriske ja lihtsutada olemasolevate laenukohustuse täitmist.

MILLAL LAENE REFINANTSEEERIDA?

Laene tuleks refinantseerida, kui olemasoleva või olemasolevate laenude igakuine laenumakse on liiga suur ja/või soovitakse praegust igakuist laenumakset vähendada.

Väiksemad kuumaksed vähendavad riske jääda hiljaks laenumaksete tasumisel ning nii vältida lisakulusid viiviste, intresside ja leppetrahvide näol. Lisaks väiksemad kuumaksed vähendavad igakuist maksekoormust, mis jätab rohkem raha kätte.

MILLISEID LAENE REFINANTSEERIDA?

Kõige mõistlikum on refinantseerida lühiajalisi kõrge intressiga laene, nagu näiteks kiirlaenud, SMS laenud kui ka autolaenud (kiirlaenud auto tagatisel).

KAS KIIRLAENU VÕI SMS-LAENU REFINANTSEERIMINE ON MÕTTEKAS?

Jah. Kiirlaenu ja SMS-laenu refinantseerimine on mõistlik, eriti kui praegused kuumaksed on liiga suured ja käivad ülejõu.

KAS AUTOLAENU REFINANTSEERIMINE ON MÕTTEKAS?

Autolaenu refinantseerimine on vägagi mõistlik, sest kasutades odavamat tarbimislaenu tagastamaks praegust kõrge intressimääraga autolaen, vabaneb ka auto pandi alt, mida saab hiljem soovi korral müüa.

KAS KINNISVARALAENU REFINANTSEERIMINE ON MÕTTEKAS?

Kinnisvaralaenu refinantseerimine ei ole mõttekas, kuna kinnisvaralaenud on koormatud hüpoteegiga ja seetõttu laenuintress suhteliselt madal ning veel madalama intressiga laenu on peaaegu võimatu leida.

Küll aga, kui kuumakse käib ülejõu või soovite mistahes põhjusel väiksemat kuumakset, siis tuleks pidada nõu oma laenuhalduriga ja küsida laenuperioodi pikendamist, mis vähendab igakuist laenumakse suurust.

KAS LAENUDE REFINANTSEERIMINE ILMA TAGATISETA ON VÕIMALIK?

Jah. Laenude refinantseerimine ilma tagatiseta on kõige standardsem lahendus, sest refinantseerimiseks kasutatakse soodsa ja võimalikult madala krediidi kulukuse määraga tagatiseta tarbimislaene.

KAS LAENUDE REFINANTSEERIMINE ON LUBATUD?

Jah. Laenude refinantseerimine on lubatud. Seda lubavad mõlemad pooled – nii osapool, kelle laen refinantseeritakse kui ka osapool, kes laenu refinantseerib. Laenude refinantseerimine on isegi osade laenupakkujate üks laenutoodetest.

MIS ON PARIM PAKKUJA LAENUDE REFINANTSEERIMISEKS?

Laenude refinantseerimiseks parimad on Bigbank ja TF Bank, kuna neil on Eestis kõige madalam krediidi kulukuse määr (KKM), vastavalt 17.12% ja 18.80%, edastades isegi suurpanku. Võrdlusena tüüpilisel kiirlaenudel on KKM 30-60%, SWEDBANK’il 22.40%, LHV-l 22.85%.


LAENUDE REFINANTSEERIMISE KOKKUVÕTE:

  • väiksemad kuumaksed
  • pikem/paindlikum laenuperiood
  • madalamad intressi
  • laenude koondamine üheks

CHOOSE

Your Plan

Disk Space

Databases

Domains

Users

Price

TF BANK

MÕISTLIKUD LAENUD

€500 - €10 000

vastus  kohe

raha kiirelt kontol

24/7

99.99

igakuine makse*

BIGBANK

valik tarbelaene

€500 - €15 000

vastus kohe

raha kiirelt kontol

24/7

99.26

igakuine makse**

credit24

tasuta krediidikonto

€50 - €4000

vastus kohe

raha kätte 15 minutiga

24/7

99.00

igakuine makse***

NB! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Iga laen on finantskohustus ja vajab hoolikat järelemõtlemist. Enne otsuse tegemist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri meie spetsialistiga.