Väikelaen

BONDORA VÄIKELAEN | BIGBANK VÄIKELAEN | TF BANK VÄIKELAEN

Väikelaenud

Väikelaenud on tagatiseta tarbimislaenud, mis reeglina jäävad vahemikku €50 – €15 000 ning mida võib kasutada oma äranägemise järgi nii nagu nimigi ütleb mistahes tarbimiseks – olgu selleks remont, kodumasinate soetamine, auto parandamine või muud isiklikud kulutused.

Tänapäeval väikelaenu taotlemine toimub internetis ja automaatsed algoritmid hindavad hetkega laenutaotleja krediidivõimekust ning annavad laenule vastuse sekundiga või teevad personaalse laenupakkumise. Laenupakkumine kuvatakse koheselt arvutiekraanile, olenemata kellaajast või nädalapäevast – see kõik toimub automaatselt.

Taotluse täitmine ja taotlusele vastuse saamine on täiesti tasuta ning see ei oma siduvat lepingut. Kui pakkumine on sobiv, saab lepingu allkirjastada samuti internetis ning vajadusel tuleb teha isikutuvastus, mis samuti soovi korral toimub internetis või hoopis mugavalt DPD kulleri vahendusel.

Väikelaenupakkujad Eestis

TF Bank
€500
kuni
Vastus koheselt
€10 000

Väikelaenud, autolaenud, refinantseerimine.
krediidi kulukuse määr
~18.37%

Bigbank
€500
kuni
Rahulolu garantii!
€25 000

60 päeva tagastamine tasuta. Kohene vastus.
krediidi kulukuse määr
~20.01%

Erahoius
€1000
kuni
Tarbimislaen
€15 000

Tarbimislaenud tagatiseta alates 18. eluaastastele.
krediidi kulukuse määr
~12.85%

Bondora
€500
kuni
Vastus 1 minutiga
€10 000

Väikelaenud eraisikutelt. Refinantseerimine. Taotlus internetis.
krediidi kulukuse määr
~26.29%

Laen.ee
€500
kuni
Tarbimislaenud
€7500

Tagatiseta tarbimislaenud. Krediidikonto. Refinantseerimine.
krediidi kulukuse määr
~36.27%

Ühisraha
€500
kuni
Väikelaen, autolaen
€5000

Tagatiseta väikelaenud. Taotlemine internetis. Raha ülekandmine 1 tööpäeva jooksul.
krediidi kulukuse määr
~46.71%

Credit24
€50
kuni
Arvel 15 minutiga
€10 000

Väikelaenud, kiirlaenud, autolaenud jne.
krediidi kulukuse määr
~59.61%

Raha24
€100
kuni
Laenutooted
€5000

Väikelaenud, kiirlaenud, autolaenud jne.
krediidi kulukuse määr
~60.19%


VÄIKELAEN

Väikelaen on tagatiseta tarbimislaen, mis on eelkõige mõeldud eraisikutele lühiajaliste, aga hädavajalike ning reeglina väiksemahuliste investeeringute ja kulutuste katteks. Väikelaenud on konservatiivsemad kui kiirlaenud, aga liberaalsemad kui tagatisega laenud.

Kuna väikelaenud ei nõua tagatist, siis spetsialistid ja pangad paigutavad väikelaenud olemuselt ja tingimustelt kiirlaenude ja tagatisega laenude vahele. Võrreldes tagatisega laenudega on väikelaenud kõrgema, aga kiirlaenudega võrreldes madalama intressimääraga.

Väikelaenu plussiks on kiire, mugav ja lihtne taotlemine kui ka väljastamine ning reeglina puudub tagatise nõue, seda kuni teatud summa ulatuses, olenevalt pakkumise tüübist ja väikelaenu pakkujast.

Kuidas leida parim väikelaen?

Kuna väikelaenu pakkujaid on kümneid kui isegi mitte sadu, siis otsust on teha raske. Siinkohal tuleme appi meie ja me oleme reastanud parimad väikelaenud Eestis (tabel üleval).

Reastamisel oleme arvesse võtnud eeldatava kuumakse, kuhu ei ole lisatud erinevaid tasusid nagu näiteks lepingutasu, laenuhaldustasu, täpset intressi. Kõik see tõstab või langetab kuumaksed, olenevalt inimese finantsvõimekusest.

Seetõttu tuleks enne laenupakkumise allkirjastamist valida vähemalt 2 või 3 (mida rohkem seda parem) väikelaenupakkujat ja täita neil kõigil taotlusavaldus. Siis selguvad täpsed kuumaksed, laenukulukus, intress ja laenu kogu tagastatav summa ning pakkumisi omavahel võrrelda.

Laenutaotluse esitamine on tasuta ja taotlus ei ole siduv. See tähendab, et taotlus on esmane pakkumine kliendile. Kui klient soovib, siis sõlmib lepingu ja kui ei soovi jätab lepingu sõlmimata ning sellega ei kaasne mingeid sanktsioone, trahve vms. Nii käitudes saab võrrelda mitut pakkumist omavahel ja leida kõige soodsam väikelaen.

Laenupakkumiste võtmist erinevate pakkujate poolt võib võrrelda mistahes teenuse või kauba ostmisega. Ei ole ju mõtekas koheselt esimest poest osta, vaid mõttekam on erinevate pakkujate hindasid omavahel võrrelda ja nii leida soodsaim valik. Laenude puhul tihti unustatakse võrdlemine ära ja võetakse huupi esimene ettejuhtuv laen, mis ei ole kindlasti majanduslikult kõige mõistlikum tegevus.

Väikelaenud võrdlemine on väga kiire ja lihtne tegevus, sest reeglina pakkumistele saab vastuse koheselt. Selleks kasutatakse algoritme, mis võrdlevad inimese finantsvõimekust (kas on maksehäireid, kuidas on eelnev võimekus) jne. ning antakse esmane vastus ja pakutava laenu tingimused (intress, tasud, kuumaksed, KKM).

KKM ehk krediidi kulukuse määr on laenu otsene kulu, arvestades kõiki laenuga kaasnevaid kulutusi. See on alati täpsem ja parem kui intress, sest intress võib olla küll madal, aga laenukulud ajavad laenu kalliks ning seetõttu KKM iseloomustab laenukallidust tunduvalt paremini kui intress.

Võrdlevate pakkumiste saamiseks kasuta ülaltoodud pakkumiste tabelit ning leia omale vähemalt 2 või 3 väikelaenupakkujat, kuhu soovid teha taotlust. Võta esmane pakkumine ja võrdle neid omavahel. Lisaks pakkumisi võrreldes ja mõeldes saad võtta ka endale mõtlemisaega ning teha selgeks, et iga laen finantskohustus ja sellega kaasnevad ka majanduslikud riskid.

Milleks väikelaenu kasutada? Näited

Paremateks näideteks on kodu remont erakorralistel juhtudel (tulekahju, veekahjud vms), kodumasinate soetamiseks (pesumasin, elektripliit), ravikulud või ootamatult rikki läinud auto.

Väikelaenu võib kasutada ka mitmeteks mugavusteenuseks: kosmeetilised protseduurid (hambad, iluoperatsioonid), reisimiseks, tavapäraseks kodu värskenduskuuriks või kasvõi näiteks limiteeritud ajaga sooduskampaania perioodil mõninga soodsa kauba või toote soetamiseks.

Viimaste näidete puhul tasuks väikelaenu võtmine eelnevalt väga hoolikalt läbi mõelda, sest need ei ole hädavajalikud kulutused ning seetõttu võib mõttekas olla oodata ja hoopis koguda raha ning nii vältida üleliigsete intresside maksmist.

Sooduskauba näitel, kui tead, et palgapäev on nädala pärast, aga sooduskampaania lõppeb 5 päeva pärast ja oled kindel, et suudad laenusumma oma palgapäeval tasuda või reisimise näitel, kui on väga hea sooduspakkumine, millega võid säästa palju raha, siis antud näidetel võib väikelaen mugavusteenusena olla põhjendatud.

Kui oled otsustanud väikelaenu võtta, siis tuleks eelnevalt võrrelda erinevaid pakkujaid ning konsulteerida iga pakkuja klienditeeninduse või spetsialistidega, sest tänasel päeval on laenuturg äärmiselt hästi arenenud, kliendile pakutakse erinevat tüüpi väikelaene ning konkurents karm.


Väikelaenu liigid

Tarbimikulutuste katteks on sobilik selles artiklis välja toodud väikelaen või siis tagatiseta väikelaen. Auto ostmiseks või auto tagatiselt laenu puhul autolaenud, reisimiseks reisilaenud, remondiks remondilaenud ja äritegevuseks ärilaenud.


Korduma kippuvad küsimused

Mis on väikelaen?

Väikelaen on tagatiseta tarbimislaen, mis jääb vahemikku €50 – €15 000 ning mida võib kasutada oma äranägemise järgi mistahes tarbimiseks – olgu selleks remont, kodumasinate soetamine, auto parandamine või muud isiklikud kulutused.

Kui suur on pakutav väikelaenu summa?

Olenevalt pakkujast jääb väikelaenude summa vahemikku 50 kuni 15 000 eurot.

Kui suur on väikelaenude intress?

Väikelaenude intress algab alates 7.9% aastas ning võib küündida kuni 23 kuni 30 protsendini. Siiski intress on ainult üks osa laenukuludest ja seega laenu kalliduse täpsemaks määramiseks kasutada krediidi kulukuse määra.

Kas väikelaenu jaoks läheb vaja tagatist?

Ei. Väikelanud on ilma tagatiseta laenud.

Mis on väikelaenu üldtingimused?

Olenevalt väikelaenu pakkujast peab taotleja olema vähemalt 18. eluaastat vana, omama stabiilset sissetulekut ja ei tohi olla maksehäireid. Samuti soovitavalt peab taotleja omama digiallkirjastamise võimalust ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID näol ning valmis panema viimase kuue kuu kontoväljavõtte.

Kas väikelaenu saab maksehäirega?

Väikelaenu ei saa kehtiva maksehäirega. Möödunud maksehäire korral laenu saamine on võimalik, aga võib olla raskendatud.

Kas väikelaenu saab sissetulekuta?

Väikelaenu ei saa kehtiva sissetulekuta. Sissetulekuks ei pea olema palk, vaid selleks võib olla ka pension.

Kuidas käib väikelaenu taotlemine?

Väikelaenu taotlemiseks leida sobiv väikelaenupakkuja, täita ära laenutaotlus ning lisada vajalik informatsioon. Reeglina laenutaotlusele esmase vastuse saab koheselt. Seejärel kui tingimused sobivad, tehakse vajadusel isikusamasuse tuvastus ning allkirjastatakse laenuleping. Pärast seda kantakse raha pangakontole. Kogu protsessi (s.h. isikusamasuse tuvastamise) saab teha internetist ilma kodust ja arvuti tagant lahkumata.

Kui kiirelt väikelaenu taotluse vastuse?

Väikelaenu taotluse esmane vastus antakse koheselt või mõne minutiga.

Kui kiirelt väikelaen jõuab pangakontole?

Olenevalt pakkujast, aga maksimaalselt kuni 2 tööpäeva.

Kas väikelaenu saab enneaegselt tagastada?

Väikelaenu saab enneaegselt tagastada, aga olenevalt pakkujast võivad sellega kaasnevad kulud.


TÄHELEPANU! Tegemist on finantsteenuse reklaamiga. Iga laen on finantskohustus ja vajab hoolikat järelemõtlemist. Enne otsuse tegemist tutvu laenutingimustega ja konsulteeri laenupakkuja spetsialistiga.