KAS OSTA UUS VÕI KASUTATUD AUTO? Maikuus autolaenu lepingutasu poole soodsam!

Kas osta uus või kasutatud auto? Või hoopis võtta autolaenu. Maikuus autolaenu leping poole soodsam!

SÕLMIDES BIGBANK’IS AUTOLAENU LEPINGU PERIOODIL 2.05 – 31.05.2016 ON LEPINGUTASU 50% VÄIKSEM TAVAPÄRASEST TASUST. SIIT TEKIB KA KÜSIMUS, KAS OSTA UUS VÕI KASUTATUD AUTO.

BIGBANK’I AUTOLAEN:

  • sobib igas vanuses auto ostuks
  • auto on kohe Sinu enda oma
  • kasko ei ole kohustuslik
  • laenusumma 500 – 15 000 eurot
  • intress alates 8.9% laenujäägilt

KAS OSTA UUS VÕI KASUTATUD AUTO?

Kui Sa kaalud, kas osta uus või kasutatud auto, siis tuleks kindlasti läbi mõelda, kas olulisem on hind või uue autoga kaasnev emotsioon ning kumb tuleb pikas perspektiivis majanduslikult mõistlikum. Tõime välja mõned olulised asjad, millele tuleks tähelepanu pöörata.

AUTO OSTUHIND

Salongist ostetud uus auto on enamasti kallim ja kättesaadav vähematele inimestele, samal ajal kasutatud autosid on võimalik leida igasuguses hinnaklassis, mis teeb nende ostu võimalikuks suuremale hulgale auto ostjatele. Autot ostes tuleks hinnata igaühel eelkõige oma rahalisi võimalusi ja nendest lähtuda.

VARUSTUS

Uue auto puhul saab klient endale valida ja kokku panna just sellise auto nagu ta ise soovib ja vajab, kasutatud auto puhul tuleb valik teha turul müügil olevate autode seast. Samal ajal kasutatud auto puhul on uue auto hinnaga võimalik soetada parema varustusega kõrgema klassi sõiduauto.

AUTO REMONTIMINE

Uus auto vajab vähem remonti ja juhul kui seda ette tuleb, siis esimestel aastatel on salongist ostetud autodel tihti tootja poolne tehasegarantii, mis katab suure osa vajalike varuosade kuludest. Kasutatud auto seisukord ja remontimise vajadus sõltub tihti selle ajaloost – kuidas on autot hooldatud ja missugustes tingimustes sõidetud. Kui auto ei ole hästi hoitud, siis on suurem tõenäosus, et tuleb ette auto remontimisega seotud kulusid. Samas jääb ka võimalus, et kasutatud auto on väga hästi hoitud ja vajab vähe remonti.

VARUOSAD

Lisaks remontimise sagedusele on oluline ka varuosade kättesaadavus ja vastupidavus. Uute autode puhul on konkurentsis püsimise eesmärgil kasutatud odavamaid lahendusi ning uusi juppe on raskem ilma esinduse poolse toeta leida. Vanematel autodel on plastik- ja metalldetailid tihti elastsemad ja ei murdu nii kergelt ning sageli on võimalik romulatest saada odava hinnaga korralikke ja kvaliteetseid varuosi. Lisaks on võimalik soodsalt soetada autovaruosasid internetist netipoodidest.

AUTO JÄÄKVÄÄRTUS

Uue auto tunne on kindlasti hea, aga tuleb kaaluda, kas see ületab Sinu jaoks teadmise, et auto hind langeb kõige rohkem esimese 12 kuu jooksul. Esimese aastaga võib auto 1/4 oma väärtusest kaotada. Vanemate autode puhul on hinna langus väiksem. Kuna uus auto ostetakse tavaliselt pikema perioodi peale, siis on laenuperioodi lõpus olevat reaalset auto jääkväärtust raskem hinnata.

Bigbank pakub Eestis väga mõistlike väikelaene, mille intressid algavad alates 9.9% aastas. Pakutavate väikelaenude hulka kuuluvad autolaenud, remondilaenud, reisilaenud ja ärilaenud.

Allikas: Bigbank

You may also like...