Kuidas saada raha ettevõtte asutamiseks?

Kuidas saada raha ettevõtte asutamiseks?

Ettevõtte asutamisel võib tekkida probleem, kuidas saada raha ettevõtte asutamiseks, mida võib vaja minna osakapitali sissemakseks või esimeste varade soetamiseks.

Kõige enne osaühingu asutamiseks ei ole vajalik enam kohustuslikku 2500 eurost osakapitali sissemakset – seda võib teha hiljem, aga sissemakseta osaühingul on mitmed piirangud (näiteks ei saa dividende maksta) ja lisaks osaühingul on vaja ka reeglina algkapitali.

Siis seega me ei saa ikka üle ega ümber probleemist, kust või kuidas saada raha osaühingu või mistahes ettevõtte asutamiseks. Siinkohal võimalusi on mitmeid ja see on individuaalne, sõltuvalt osaühingust ja lahendame olukorra kolme tüüplahendusega.

Kust saada raha ettevõtte asutamiseks?

Põhimõtteliselt on olemas kolm võimalust. Kõige esimene ja mitte soovitav, on osaühing asutada ilma sissemakseta. Lõppkokkuvõttes läheb see kallimaks ja probleemsemaks, sest tekkinud kasumit ei saa kasutada osaühingu sissemaksest – sealt tuleb tasuda maksud ja ei saa tagasi ka riigilõive.

Teise võimalusena on siis kasutada siiski vaba raha. Kõige riskivabam on kasutada ettevõtte asutamisel enda raha ehk osaühingu näitel 2500 eurot. Sel juhul on see fikseeritud kaotus ja hiljem võlgu ei teki (intresside ja viiviste näol).

Teise võimalusena on väikelaenud ja ärilaenud, mida saab hiljem osaühingu kuludesse kanda koos intressidega ja sel juhul ei teki maksukohustust. Väikelaenu soovitame võtta Bigbank’ist – tutvu pakkumisega SIIN või ärilaenudele spetsialiseerunud Ärilaen laenuga, mille leiab SIIT.

Seega, kuidas või kust saada raha ettevõtte alustamiseks, sõltub juba individuaalsest plaanist.

You may also like...