Parim hoiuse intress Eestis 2024 – vaata ja võrdle!

Parim hoiuse intress 2023 - vaata, milline pank pakub parimat hoiuse intressi
Parim hoiuse intress 2023 - vaata, milline pank pakub parimat hoiuse intressi

Seoses suure inflatsiooni ja EURIBORi tõusuga on tõusnud ka intressid lakke. Vaata ja võrdle, milline on pakutav parim intress Eestis 2024.

Samuti millisel pangal on parim hoiuse intress? Kõige enne tuleb teha vahet pankadel ja hoiulaenuühistutel (HLÜ). HLÜ-del on traditsiooniliselt hoiuste intressid kõrgemad, aga samas hoiuseid ei garanteerida Riikliku Tagatisfondiga.

Riiklik Tagatisfond on fond, mis tagab panga probleemide korral kõikide hoiuste summad Eestis kuni 100 000 ulatuses. Kõik allolevas tabelis olevad Eesti pangad on tagatud Riikliku Tagatisfondiga ja seega soovitame kasutada allolevat tabelit ja kalkulaatoreid, et leida parim hoiuse intress.


PANKADE TÄHTAJALISTE HOIUSTE INTRESSID 2024. AASTAL
LHV COOP SEB Swed Luminor
Intress 4.5% 4.25% 4.5% 4.5% 4.5%
Min. summa €100 €100 €190 €500 €100
Kalkulaator AVA AVA AVA AVA AVA

Parim hoiuse intress

Tähtajalise hoiuse ajal ei saa teha hoiusele juurde sissemakseid ega väljamakseid. Tähtajalist hoiust saab küll lõpetada, aga siis hoiustatud perioodi eest intresse ei maksta.

Enne tähtajalise hoiuse võrdle hoiuste intresse ja tingimusi kasutades ülaltoodud tabelis hoiuse intresside kalkulaatoreid. Sealjuures pane tähele, et näiteks mõningatel juhtudel ei pruugi pikema aja peale tehtud hoiusel olla parem intress.

Luminori näitel 12 kuuks pakutav hoiuseintress on 4.5%, samas 20 kuuks langeb intress 3.5% peale. Seega alati enne hoiuse avamist võrrelda hoiuseid, millisel pangal on parim hoiuse intress ja hoiuse tingimused.


You may also like...